06 Aralık 2017 Çarşamba 19:47
Göğüs büyütme ameliyatı

Kadınların yaygın bir biçimde tercih ettiği estetik ameliyatlar arasındaki göğüs estetiği ameliyatı da oldukça zor bir süreç olarak ifade edilmektedir. Farklı farklı amaçları yerine getirmek üzere gerçekleştirilecek olan göğüs estetiği ameliyatı; göğsün büyütülmesine, dikleştirilmesine veya küçültülmesine dayalı cerrahi müdahaleler olarak bilinmekte olup; bu tür faaliyetlerden yararlanmak isteyen kadınların sayısı da oldukça fazla bir rakam ile ifade edilmektedir. İdeal göğüs ölçülerine sahip olmak isteyen kadınların ameliyat olma isteği doğrultusunda da hamle yapacak olan doktorlar; hastalarının istekleri doğrultusunda söz konusu ameliyatları gerçekleştirmeye başlayacak olup; istenilenleri sağlama aşamasında da bazı operasyonlara katılım gerçekleştireceklerdir.

Estetik ameliyatlarını göğüslerine uygulatmak isteyen kadınlar; daha güzel ve çekici bir görüntüye sahip olma amacı güderek; bu tür cerrahi operasyonları tercih edebilir. Bunun yanında da kronik sırt ve bel ağrılarına sahip olan kadınların da göğüs estetiği ameliyatlarını tercih ettikleri de söylenebilmekte olup; söz konusu rahatsızlıklardan kurtulmak adına bu tür bir girişimde bulundukları da söylenebilmektedir. Milyonlarca kadının talep ettiği bir cerrahi müdahale olarak tanımlanan göğüs estetiği; aynı zamanda da daha diri göğüslere yeniden kavuşmak isteyen kadınlar tarafından talep edilen bir süreç olarak da kendini göstermektedir. Göğüsleri dahilinde daha güzel bir görüntüye erişmek için de bu tür cerrahi müdahale içerisinde de yer alacak olup; fiziklerine dayalı bu tür ameliyat süreçlerinin içerisinde de yer alabileceklerdir.

Göğüs Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Göğüslerinin ölçülerinden memnun olmayan kadınlar; göğüs büyütme operasyonu içerisinde yer alarak; ideal ölçülere erişebilme imkanına sahiptirler. Göğüsleri ideal ölçülerin altında olanlar, göğüsleri arasında boyut farkı bulunanlar, kilo kaybı nedeniyle göğüsleri sarkanlar ve geçirmiş olduğu hastalıklar sebebiyle göğüslerinden birini ya da ikisini birden kaybetmiş olan kişiler bu tür ameliyatları talep edebileceklerdir. Yalnız göğüs estetiği ameliyatını talep edecek olan kişilerin 18 yaşını tamamlamış olması şartı da aranmaktadır. Bu yaştan önceki evrede göğüs gelişimi tamamlanmadığı için herhangi bir estetik ameliyatın yapılması söz konusu olmamaktadır.

Göğüs büyütmeye dayalı estetik ameliyatının öncesinde hastanın kilosuna, yaşına, vücut orantısına bakılmakla beraber; aynı zamanda da hastanın talepleri de doktorlar tarafından ele alınacaktır. Böylelikle de göğsün içerisine yerleştirilecek olan implantın ölçüsü tam olarak belirlenecek olup; protez seçimi gerçekleştirilecektir. Silikon maddeden yapılan bu tür protezler farklı teknikler kullanılarak göğüs içerisine nakledilecektir. Silikonun büyüklüğü ve hastanın tercihleri belirlenerek; aerola, koltuk altı ya da göğüs altı bölgesinden silikonun yerleştirilmesi işlemi uygulanacak olup; ameliyat evresi bu şekilde gerçekleşecektir.

Ameliyat esnasında genel anesteziye maruz kalacak olan hastalar; herhangi bir biçimde yaşananları ve cerrahi müdahaleleri hiçbir şekilde hissetmeyecektir. İmplantın göğüs içerisine yerleştirilmesi işleminin gerçekleştirildiği evreden itibaren de uyanarak; günlük yaşantısına belli bir süreden sonra devam edecektir.

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan silikonların kanser yapıcı olduğuna dair söylentiler olsa da bu tür söylemlere inanmamak gerekir. (Ek bilgi: Göğüs Büyütme) Göğüs içerisinde yer alan silikonun patlaması söz konusu olsa bile; bu tür materyalin vücut içine yayılmaması söz konusudur. Böylelikle silikon implantlar herhangi bir sıkıntı ortaya çıkarmamakla beraber kanser riski de taşımayan ögelerdir.

loading...
Son Güncelleme: 07.12.2017 10:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.